AERORESPONSIVITY

feel the difference

Wyższa sprawność aerodynamiczna na poziomie 5,8%, która dla użytkownika oznacza poprawę bezpieczeństwa poprzez szybszy i pewniejszy start oraz możliwość szybszej reakcji na omijanie przeszkód i unikanie kolizji.

Korzystna charakterystyka mocy silnika

do ciągu śmigła (wykazuje znaczące zmniejszenie obrotów silnika przy takim samym ciągu śmigła w locie, w zakresie prędkości przelotowej i maksymalnej) – dla użytkownika oznacza to większy zasięg na jednym zbiorniku paliwa, mniejsze zużycie paliwa oraz pośrednio mniejszy hałas.

Niższa masa śmigła

dla użytkownika to mniejsze obciążenie kręgosłupa przy starcie i lądowaniu oraz poprawa komfortu.

Bardzo mała bezwładność masowa

mniejszy efekt masowo-odśmigłowy poprawia bezpieczeństwo startu oraz zdecydowanie wpływa na komfort w locie.

Śmigło jest ciche

Bez emisji uciążliwych, wysokich tonów – obniżenie szkodliwego wpływu hałasu na narząd słuchu oraz komfort mniejszej uciążliwości dla otoczenia.

Aero-responsywność

Nowatorska konstrukcja i kształt, powodujący korzystną zmianę kątów natarcia w zależności od prędkości obrotowej śmigła i prędkości lotu – powoduje to bardzo pożądane przez użytkowników odczucia sprawności jednostki napędowej przekładając się na satysfakcję z dobrze skonfigurowanego sprzętu.

Innowacja i design

„Wygięta” forma korzystnie odróżnia śmigło fleXer od powszechnie utartych kształtów i nadaje mu wyrafinowany i elegancki kształt.